ניוזלטר מאי 2022- יום הגיוון הבינלאומי

יום הגיוון הבינלאומי וניוזלטר ראשון

22 מאי 2022

יום הגיוון

יום הגיוון  התרבותי מצוין ברחבי העולם ביום 21 במאי בכל שנה, החל משנת 2001, שבו נחתמה האמנה לגיוון תרבותי.

הרעיון בחיזוק הגיוון התרבותי נובע מההנחה שגיוון – על כל היבטיו - מביא לחוסן של החברה באפשרו לרבים ולרבות להביא עצמם לידי ביטוי ובאפשרו סובלנות ופתיחות תרבותית. הנציבות לשוויון ומגוון באוניברסיטת תל אביב מבקשת לציין את יום הגיוון הבינלאומי על מנת לשקף את מחויבותה של אוניברסיטת תל אביב לערכים אלו. על הנציבות ופעולתה ניתן ללמוד מהניוזלטר – ראו בסוף הפוסט.

קמפוס אקדמי מגוון מייצר הזדמנויות להיכרות ושיתוף בין סטודנטים.יות וחברי.ות הסגל מרקעים שונים, מגביר את הסובלנות למגוון רחב של נקודות מבט, ומכין את הסטודנטים והסטודנטיות, דור העתיד, לאזרחות ומנהיגות טובים יותר בחברה דמוקרטית, השואפת לייצר מרחבי חיים משותפים ושוויוניים ומטרת העל של הנציבות היא לאפשר זאת באופן מיטבי.

כפי שראינו בשבועות האחרונים, קמפוס מגוון הוא קמפוס דינמי, ויש בו דעות שונות ואף מנוגדות בנוגע לעקרונות וערכים שהם במחלוקת חריפה בחברה הישראלית. למרות המחלוקות, עלינו להבטיח שהדיון סביבן לא יחצה  קוים של שיח מכובד  ומכבד, ללא התבטאויות פוגעניות או גזעניות. רק כך נוכל ליהנות ממרחב אקדמי משותף המעודד הוראה חדשנית, מחקר פורץ דרך וחיים אקדמיים מלאים.

אנחנו בטוחים ביכולתה של האוניברסיטה ובחוסנה להכיל את כל קבוצות המגוון בחברה הישראלית. יום יום קורים דברים נפלאים בקמפוס בגלל הרב תרבותיות והשונות בינינו.

לרגל יום הגיוון אנו מזמינות לקרוא את הנעשה בתחום בקמפוס בניוזלטר הראשון של הנציבות לשיוויון ומגוון

טעימה מהפעילויות שיתקיימו השבוע בקמפוס:

יום א', 22/5/22

"אנחנו המקום" – הפקה במסגרת פרויקט תיאטרון קהילתי משותף לסטודנטים יהודים וערבים ביוזמת החוג לתאטרון.  היום בשעה 11:45 מול הספריה המרכזית.

ארטיביזם בקמפוס - צגת תוצרים אומנותיים בחוג לתאטרון במסגרת הקורס 'תאטרון, חברה, קהילה'. במהלך הסמסטר האחרון, חקרו הסטודנטים.ות סוגיות חברתיות שונות הנוגעות לחיי הקמפוס והתנסו ביצירת פעולות אמנותיות המגיבות לסוגיות אלה, בשאיפה להעלות מודעות ולייצר שינוי חברתי משמעותי בסביבה בה אנו חיים. החברה והשפה ערבית, יוקר המחייה ומרחב בטוח - מניעת הטרדות מיניות. חופש הביטוי, שוויון מגדרי וזכויות להט״ב.

מיקום ושעה: בין השעות 14:00-16:00. נקודת המפגש: הכניסה לבניין מקסיקו. (יתקיים גם ביום ראשון הבא, 29.5.22)

כיאן - המופע הראשון של תזמורת אגודת הסטודנטים לשירה ערבית קלאסית בפעם ראשונה באוניברסיטה! "שאלק רפרף"  הינו שם המופע בערבית שמתפרש ל" הצעיף המתעופף שלך". המופע יכלול מוזיקה ושירים מאומנות ותרבות ערבית קלאסית. במופע ייקחו חלק זמרים ונגנים סטודנטים מהאוניברסיטה שבחרו לנו מהשירים הכי מוכרים  בהרכבה יצירתית מטעמם. התזמורת לשירה ערבית קלאסית הינה יוזמה סטודנטיאלית שהתחילה עם תחילת שנת הלימודים הנוכחית, ובליווי האגודה יש לה מופע מרשים להצגה. בנין נפתלי, אולם בר שירה בשעה 18:30 לינק לרכישת כרטיס כניסה

בהמשך השבוע:

לרגל היום העולמי לגיוון תרבותי, לדיאלוג ולפיתוח, הפקולטה להנדסה מזמינה אתכם.ן לסרט דוקומנטרי מרתק ביום ג' 24.5.22 בשעה 19:00, באולם רוזנבלט.

כלכלת החברה הערבית ביום ה', 26.5.22 בשעה 17:00 בזום. תתקיים הרצאתו של ד״ר סאמי מיעארי, החוג ללימודי עבודה, ממונה המגוון בפקולטה למדעי החברה.

יום גיוון שמח ומכיל לכולם.ן.

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>