צוות הנציבות

פרופ' נטע זיו

פרופ' נטע זיו

פרופסור נטע זיו מכהנת כנציבת שוויון ומגוון באוניברסיטת תל אביב. היא המנהלת האקדמית של הגר - מחקר פיתוח דיור חברתי, ושל המכון למשפט ופילנתרופיה בפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל אביב. פרופ' זיו ייסדה וניהלה  את התוכניות הקליניות בפקולטה למשפטים. היא מלמדת קורסים בנושאי "אתיקה משפטית והמקצוע המשפטי", "רגולציה וחקיקה", "הזכות לדיור" ו"זכויות אדם של אנשים עם מוגבלות". פרופ' זיו היא בוגרת של הפקולטה למשפטים של האוניברסיטה העברית, בעלת תואר LL.M.  מהאוניברסיטה האמריקאית בוושינגטון הבירה ותואר  J.S.D.  מאוניברסיטת סטנפורד. פרופ' זיו עבדה כעורכת דין באגודה לזכויות האזרח בישראל, וייצגה בעתירות בולטות בתחום זכויות האדם בישראל ביניהן בג"ץ אליס מילר נ' שר הבטחון וקעדאן נ' מינהל מקרקעי ישראל. היא הייתה מהמייסדות  של "המרכז המשפטי של שדולת הנשים בישראל", יו"ר ומייסדת ארגון "בזכות - המרכז לזכויות אדם לאנשים עם מוגבלות", ושל "איתך - מעכי: משפטניות למען צדק חברתי". פרופ' זיו הוא יו"ר עמותת "אבני דרך לחיים" (עבור צעירים על הספקטרום האוטיסטי). משנת 2018 היא מכהנת כחברת מועצת העיר ברמת השרון.

 

עו"ד שרון אברהם-ויס
עו"ד שרון אברהם-ויס

עו"ד שרון אברהם-ויס מנהלת את נציבות השוויון והמגוון. קודם לכן היתה מנכ"לית האגודה לזכויות האזרח, שם התחילה את דרכה כעורכת דין ויצגה בעתירות בולטות ובהן בג"ץ מחויבות לשלום ולצדק חברתי (קיום בכבוד), חוק האזרחות, הקשת הדמוקרטית המזרחית ועוד. עם סיום תפקידה באגודה הקימה את הקליניקה לאחריות חברתית של תאגידים במרכז האקדמי למשפט ולעסקים ועמדה בראשה. בשנת 2009 מונתה לנציבת שוויון ההזדמנויות בעבודה הראשונה של מחוז תל אביב במשרד הכלכלה. היתה ממקימות איתך – מעכי משפטניות למען צדק חברתי וחברת הנהלה בעמותה. שרון היא בעלת תואר שני במנהל ציבורי מבית הספר לממשל באוניברסיטת הרווארד כעמיתת קרן וקסנר, ותואר שני (בהצטיינות) במשפטים מאוניברסיטת תל אביב. שרון מלמדת כמרצה מן החוץ בפקולטה למשפטים קורסים בנושאי משפט וחברה.

 

מיכל בונה מזרחי
מיכל בונה מזרחי

אחראית תחום נשים ומגדר ותחום א.נשים עם מוגבלות בנציבות לשוויון ומגוון. בשבע השנים שקדמו להקמת הנציבות מיכל ניהלה את הפרויקטים במשרד יועצת הנשיא להוגנות המגדרית באוניברסיטת תל אביב. מיכל בעלת תואר ראשון מאוניברסיטת חיפה, ובעלת ניסיון עבודה עשיר בעבודה סוציאלית. היא בוגרת לימודי תואר שני בתוכנית לנשים ומגדר באוניברסיטת תל אביב 

 

קמילה דראושה

קמיליה דראושה

ממונת מגוון בנציבות לשוויון ומגוון. לקמיליה ניסיון רב שנים בתחום קידום הגיוון והרב-תרבותיות בתוך החברה הישראלית, והיא בעלת ידע אקדמי רחב בתחום זה בדגש על מיעוטים. טרם עבודתה בנציבות עבדה במשך  שלוש שנים כעוזרת מחקר בפקולטה למדעי החברה בתחום התרבות וקבוצות מיעוט, והייתה מנהלת אדמיניסטרטיבית של מכון וולטר ליבך לחקר יחסי יהודים ערבים. כמו כן, עבדה כרכזת קריירה לחברה הערבית במרכז לפיתוח קריירה באוניברסיטה. קמיליה בעלת תואר שני בספרות אנגלית ולימודים אמריקניים מאוניברסיטת תל אביב.

גל דויטש

גל דויטש

מרכזת את יחידת המידע והמחקר בנציבות. גל היא בוגרת המסלול לארגונים וארגוני שינוי חברתי בחוג לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה באוניברסיטת תל אביב וכיום כותבת את עבודת הדוקטורט שלה בחוג.  תחומי המחקר שלה נוגעים לארגונים, אי שוויון ומדיניות גיוון באקדמיה ובארגונים ללא מטרות רווח בארה"ב ובישראל. 

 

סלמאן סוויד

סלמאן סוויד

מוביל מחקר דור ראשון להשכלה גבוהה  ביחידת המחקר בנציבות. במקביל, מנהל צוות רכזות השכלה גבוהה במגזר הדרוזי והצ'רקסי. לפני כן עבד כקצין ביקור סדיר ואחראי פרוייקט רווחה חינוכית במועצה המקומית פקיעין, קודם לכן היה מורה בתיכון פקיעין ורכז למידה במתנ"ס, שם התחיל את דרכו בתפקידי חינוך והשכלה. סלמאן  הוא בעל תואר שני בחינוך ממכללת אורנים ודוקטורנט במחלקה הבינתחומית בתוכנית ללימודי מגדר באוניברסיטת בן גוריון בנגב.

 

מיאדה עספור
מיאדה עספור

רכזת תוכנית שנת המעבר (קימם) לשילוב תלמידים מצטיינים ערבים באקדמיה. סטודנטית לתואר שני במסלול מחקרי בבית ספר ללימודי נשים ומגדר באוניברסיטת תל אביב. בעבר ניהלה והיתה אחראית על הכשרות מורים לפסיכומטרי בשפה הערבית, היתה רכזת של תוכנית "ג'וסור"  תוכנית הכנה אקדמאית לסטודנטים פלסטינים באוניברסיטת תל אביב, וקודם לכן היתה רכזת ואחראית על סטודנטים פלסטינים במכינה האוניברסיטאית של אוניברסיטת תל-אביב. מיאדה מפתחת ומעבירה הרצאות מכוונות לבני נוער לשיפור ורכישת מיומנויות וכלים לשיפור סיכויי הקבלה באוניברסיטה.

 

סינורה בורפקר
סינורה בורפקר

עובדת אדמיניסטרטיבית בנציבות. בתפקידה הקודם שימשה כמזכירת השתלמויות ופרויקטים בפקולטה לאמנויות. לפני שימשה כמנהלת מעבדה בבית הספר לפיסיקה ולאסטרונומיה בפקולטה למדעים מדויקים
 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>