חזון ומטרות

על אוניברסיטת תל אביב מוטלת אחריות לקחת חלק במרקם המוסדי והחברתי לבנייה ושימור חברה שוויונית ומגוונת

חזון הנציבות

חזון הנציבות מבוסס על ההכרה שכמוסד אקדמי הנהנה מתקציבים ציבוריים ו"קוטף" את אוכלוסיית העילית של החינוך הציבורי בישראל, על אוניברסיטת תל אביב מוטלת אחריות לקחת חלק במרקם המוסדי והחברתי לבנייה ושימור חברה שוויונית ומגוונת, ובתוך כך:  

  • לייצר מרחב אקדמי ליברלי המאפשר פיתוח והנחלת דעת, הצמחת רעיונות ופתרון בעיות מורכבות, בו קבוצות אוכלוסייה שונות נפגשות לראשונה לפעילות משותפת (יהודים/ערבים/חרדים ועוד).
  • לקדם מגוון בקרב הסטודנטים, הסגל האקדמי והסגל המנהלי ליצירת קמפוס מכיל, מגוון השואף למצוינות. 
  • לייצר הזדמנויות למוביליות חברתית עבור תלמידים ותלמידות ולהכינם לאזרחות פעילה בחברה דמוקרטית.

 

כללי התבטאות במרחב האוניברסיטאי

כללים אלה באים להתוות התנהגות ראוייה המאפשרות חופש ביטוי בצד שמירה על כבוד האדם של כלל חברות וחברי קהילת הקמפוס, במטרה לייצר מרחב אוניברסיטאי מגוון, שוויוני, פתוח ובטוח עבור כולנו.

 

גבולות חופש הביטוי באוניברסיטה בימי מלחמה

על רקע פניות רבות שהתקבלו בעניין התבטאויות ברשתות החברתיות ובמרחב האוניברסיטאי, חובר בנציבות לשוויון, מגוון וקהילה מידעון שאנחנו מקווות שיקל על ההתנהלות של כל אחד ואחת מאיתנו בימים קשים אלה. ניתן לעיין במידעון בעניין גבולות חופש הביטוי בימי מלחמה בשלוש השפות:

 

שירותים ומענים לסגל וליחידות לקראת פתיחת שנה"ל תשפ"ד

הטבח, המלחמה והמאורעות האיומים שפוקדים אותנו, מעלים את רמת המתח והחרדה של כלל קהילת האוניברסיטה. בתקופה זו קשה להכיל קבוצות שונות, ומפלס הסבלנות כלפי עמדות אחרות הוא נמוך מאוד. תחושת הביטחון של רבים ורבות נפגעה. הדברים ידועים ומובנים אך יש מה לעשות כדי לשמור על חוסן ואקלים בטוח בקמפוס.

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>