דור ראשון להשכלה אקדמית

דור ראשון להשכלה אקדמית

הפרויקט "דור ראשון להשכלה אקדמית" פונה לסטודנטים/ות שאף אחד מהוריהם אינו בעל השכלה אקדמית פורמלית.  מטרת פרויקט זה היא נתינת מענה ותמיכה בתהליך הכניסה וההשתלבות לאקדמיה לסטודנטים/ות בקבוצה זו.

מחקרים קודמים, מצביעים על קשיים הייחודיים לקבוצה זו, כגון - חוסר נגישות למקורות תמיכה וייעוץ אקדמי, חוסר היכרות ומידע על מלגות רלוונטיות ועוד. כדי ללמוד על המאפיינים והצרכים הייחודים של סטודנטים/ות דור ראשון באת"א, ביצע צוות הנציבות מחקר רחב היקף הכולל מידע כמותני ואיכותי. על בסיס ממצאי המחקר (יפורסם במהלך 2023) גיבשה הנציבות תוכנית התערבות שתופעל החל משנת הלימודים תשפ"ג. תוכנית ההתערבות תשלב סדנאות קבוצתיות ותמיכה פרטניות, וכן תינתן תשומת לב מיוחד לקשר עם משפחות הסטודנטים/ות. 

המחקר ותוכנית ההתערבות מתקיימים בעזרת תמיכתם הנדיבה של קרן יד הנדיב במסגרת תוכנית מצוינת אקדמית. את הפרויקט מלווה ועדה אקדמית מאוניברסיטת תל אביב, שחברותיה הן: פרופ' אלכסנדרה קלב, המחלקה לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה; פרופ' תמי קריכלי-כץ, הפקולטה למשפטים; אפרת בן שושן-גזית (דוקטורנטית, לימודי מגדר); ד"ר אסנת חזן – הפקולטה למשפטים; אריס בשארה (דוקטורנטית, המחלקה לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה).
 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>